fbpx

Proč se vyplatí koupit notebook po leasingu?

Proč se vyplatí koupit notebook po leasingu?

Regály obchodů se prohýbají s různými typy nových notebooků, jejichž ceny začínají zhruba od 5386 Kč a dosahují i ​​několika tisíc zlotých. Nejlevnějším řešením jsou ale spotřebitelské notebooky, které se parametry nekazí a může se rychle ukázat, že budeme muset investovat do rozšíření nebo dokonce výměny naší kopie. Nákup notebooku po pronájmu se může ukázat jako záchrana pro náš rozpočet.

Notebook po pronájmu

Když čteme o vybavení po leasingu, nemůžeme čekat nic jiného než použitý počítač business třídy, nový stojí 26 933 – 53 867 Kč. Díky mnohem kvalitnějšímu zpracování a použití efektivnějších komponent i po pár letech takový notebook překvapí výkonem a zaplatíme za něj jen zlomek původní ceny.

Spotřebitel versus podnik

U spotřebitelských notebooků je nejdůležitější cena. Můžeme tedy očekávat nejlevnější materiály a komponenty, navíc jsou tato zařízení obvykle vybavena nejméně výkonnými mobilními procesory dostupnými na trhu. Přestože se takový notebook hodí na jednoduchou kancelářskou práci a surfování po internetu, používání moderních náročnějších programů může být zdlouhavé. Zcela jiný případ je v případě počítačů business třídy. Zde se počítá výkon a efektivita a cena je až na druhém místě. Velké korporace nakupují stovky i tisíce zařízení a vyžadují především spolehlivost a rychlost provozu, aby zaměstnanec mohl efektivně plnit své úkoly bez obav z poruch nebo nízkého výkonu notebooku. Díky tomu můžeme očekávat komponenty nejvyšší kvality uzavřené v odolných pouzdrech. Firemní notebooky se prostě hůř poškodí.

Společnost Lenovo ve své vlajkové řadě notebooků ThinkPad používá titan-hořčíkové kryty, HP jsou nejčastěji hliníkové a DELL své chlopně zpevňuje slitinou hořčíku. Často se používají pevné ocelové panty nebo dokonce uhlíkové vlákno vetkané do krytů. Klávesnice také podléhají odpovídajícím bezpečnostním opatřením. Kromě mnohem lepší kvality ve srovnání se spotřebitelskými počítači jsou často vybaveny odvodňovacími kanály kapaliny v případě zaplavení.

Pozornost si zaslouží i řada konektorů a rozšiřujících portů. DisplayPort, D-SUB, čtečka karet, rozšiřující slot Express Card, množství USB portů nebo možnost připojení dokovací stanice jsou v této třídě notebooků téměř standardem. To vám umožní snadno zvýšit funkčnost našeho notebooku, například o další monitor, dokovací stanice, rozšiřující karty a další periferie. Často jsou také firemní notebooky vybaveny doplňkovou možností ovládání indikátorů, tj. Trackpointem, který je přesnější než touchpad.

U spotřebitelských notebooků jsou standardem lesklé matricové povlaky. Lesklá obrazovka a živé barvy lákají zákazníky z regálů obchodů. Bohužel v praxi nabízejí horší pozorovací úhly a problémy s používáním za slunečného počasí (vše se odráží v matricích, které jsou téměř zrcadlové). Zcela opačný trend je vidět u firemních notebooků. Zde jsou rozhodujícím standardem matné povlaky (kromě notebooků s dotykovou obrazovkou). Žádné odlesky a mnohem lepší pozorovací úhly jistě zlepší komfort používání. Nespornou výhodou notebooků business třídy je jejich modulární design. V případě poruchy některého z komponentů je možné jej velmi efektivně vyměnit, což umožňuje rychlý návrat do práce. Navíc díky modulární struktuře získáme možnost rozšíření o přídavný disk nebo druhou baterii. Zcela jinak to vypadá v případě spotřebitelské výbavy, ve které je většina prvků napevno připevněna k základní desce, což ztěžuje a někdy i znemožňuje opravu či rozšíření našeho notebooku.

Pro koho?

Rozhodně se dá říci, že business notebook po leasingu je pro každého. Lidem, kteří hledají jednoduché vybavení pro každodenní používání internetu, které nezruinuje rozpočet, stačí vybavení za cca 2693 Kč. V cenové relaci 2693 – 5386 Kč najdeme zařízení, které zvládne víceúlohovou kancelářskou práci nebo méně náročné hry.

V této řadě často najdeme notebooky s rychlými SSD disky, s výkonným grafickým systémem Intel HD4000 a USB 3.0 konektory. Notebooky s téměř „obrněnými“ pouzdry vyrobenými ze slitin jsou perfektní jak pro děti, tak pro lidi používající počítače na cestách.

Silnější konfigurace post-leasingových notebooků budou fungovat i s náročnými programy a použité grafické stanice uspokojí grafiky i hráče.

Běžným příslušenstvím jsou konektory LPT a COM, které se ve spotřebitelském vybavení téměř nevyskytují. Proto jsou takové obchodní modely žádané v autoservisech a pro řízení strojů.